« Powrót do poprzedniej strony

Czy wiesz, że...? - 10 ciekawostek dotyczących LoJacka

znak zapytania

Postanowiliśmy zebrać w jedno miejsce najciekawsze informacje dotyczące systemu radiowego LoJack. A więc zaczynamy - czy wiesz, że...?

 

  • LoJack jest na pierwszym miejscu w rankingu systemów odzyskiwania skradzionych aut.
    W rankingu systemów odzyskiwania samochodu po kradzieży, system radiowy LoJack jest na pierwszym miejscu. Jest najskuteczniejszy, ponieważ nie da się go zagłuszyć, działa zarówno na otwartych przestrzeniach, jak i w podziemnych garażach i kontenerach. Od 30 lat złodzieje nie mają żadnego sposobu na LoJacka!

  • LoJack jest obecny nawet w popkulturze.
    Firma LoJack jest światowym liderem w lokalizacji i odzyskiwaniu skradzionych pojazdów. Z tego też powodu w krótkim czasie słowo "LoJack" na stałe weszło do języka potocznego - zwłaszcza w Ameryce. Nazwa naszego systemu i jego niepodważalne atuty pojawiają się w wielu filmach i serialach, np. "Szklana pułapka 4", "Za szybcy, za wściekli", "Next", "Homeland".

  • LoJack ma 1 500 000 nowych klientów rocznie.
     Co roku na całym świecie ok. 1 500 000 nowych klientów postanawia zabezpieczyć swoje pojazdy właśnie naszym systemem. Dlaczego? Ponieważ LoJack to prawie 100% skuteczność w odzyskiwaniu skradzionych pojazdów. Posiadamy własną infrastrukturę, a naszego sygnału radiowego nie można zagłuszyć.

  • Najkrótsza akcja poszukiwawcza LoJack trwała 1 minutę.
    To rekordowy czas odzyskania skradzionego pojazdu przez LoJacka. Skradziony samochód jechał przed autem ekipy poszukiwawczej LoJacka. W tym momencie właściciel zgłosił kradzież, moduł został aktywowany, a zdumiona ekipa zobaczyła, że ma auto tuż przed sobą! Samochód został odzyskany i wrócił do właściciela. 

  • LoJack został zamontowany nawet w Maluchu!
    Najtańszym samochodem, który został w Polsce zabezpieczony Systemem LoJack, jest używany mały fiat 126p "Maluch". Widać niektóre samochody są bezcenne dla swoich właścicieli.

  • Artur Barciś odzyskał samochód dzięki LoJack.
    Jednym z zadowolonych Klientów LoJack, którzy odzyskali swój samochód dzięki naszemu systemowi, jest znany polski aktor, Artur Barciś. Z jego garażu skradziono Volkswagena Golfa IV. Przy okazji odzyskania samochodu udało się złapać dwóch bardzo zuchwałych złodziei. Przed kradzieżą włamali się do domu pana Artura, ukradli kluczyki i piloty do bramy garażowej. O zaufaniu, jakim pan Artur darzy LoJack, można przeczytać w wywiadzie z aktorem.

  • Dzięki pomocy LoJack policja odnajduje dziuple samochodowe.
    W związku z faktem, że zgłoszenie kradzieży pojazdu z systemem LoJack jest powiązane ze zgłoszeniem tej sytuacji również na policję, przy dużej liczbie odzyskań towarzyszą nam funkcjonariusze. Dzięki temu możliwe jest aresztowanie sprawców kradzieży na gorącym uczynku, a także odkrycie tzw. dziupli samochodowych. Dzięki współpracy na linii LoJack - policja, wielu złodziei aut zostało aresztowanych i skazanych za szeroką pojętą przestępczość samochodową.

  • Słowo LoJack nie istnieje w języku angielskim.
    Nie ma takiego słowa jak LoJack w języku angielskim, jednakże nazwa systemu nie jest przypadkowa. Po angielsku słowo "hijack" oznacza porwać, ukraść, zabrać. Słowo "high" (w skrócie "hi" - "wysoki") jest przeciwieństwem słowa "low" (w skrócie "lo" - "niski"). W ten sposób słowo Lo-Jack jest przeciwieństwem słowa Hi-Jack, czyli oznacza coś odwrotnego do porwania i kradzieży, a mianowicie: odzyskanie :)

  • LoJack odzyskał ponad 350 tys. samochodów!
    Czy wiesz, że system LoJack ma na swoim koncie ponad 350 000 odzyskanych samochodów na całym świecie? Złodzieje nie próżnują i każdego dnia kradną tysiące aut. Część z nich jest wyposażona w system odzyskiwania skradzionego pojazdu, co w ponad 90% oznacza odnalezienie auta i zwrócenie go właścicielowi. 

  • Lamborghini Gallardo to najszybszy samochód policyjny z komputerem LoJack.
    Włoska policja ma do dyspozycji kilka niezwykłych maszyn służących do pościgu przestępców. Jedną z nich jest Lamborghini Gallardo. Samochód ten został wyposażony między innymi w komputery śledzące LoJack (PTC - Police Tracking Computer) aby móc ścigać nawet najszybsze skradzione samochody.