Blog

odnalezione po kradzieży Audi SQ5

Data kradzieży:

16.02.2020

Data odnalezienia:

17.02.2020

Miejsce kradzieży:

Poznań

Miejsce odnalezienia:

Bydgoszcz

        W Poznaniu doszło do kradzieży Audi SQ5 metodą na walizkę. Jak zwykle w nocy i z prywatnej posesji. Powszechnie wiadomo, że złodzieje w nocy są bardziej aktywni i wcześniej upatrzony samochód kradną bez większego problemu. Kradzież na walizkę zajmuje im maksymalnie 5 minut, choć w większości przypadków, cała akcja trwa zaledwie 3 minuty.   Sportowe SUV-y Audi często widnieją na liście top kradzionych samochodów i w błyskawicznym tempie zapełniają policyjne... Czytaj więcej »
Złodzieje złapani na gorącym uczynku. Ich celem była Toyota C-HR
Rozpracowano grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżą japońskich samochodów. Złodzieje zostali zatrzymani na gorącym uczynku w Warszawie, choć ich działalność obejmowała całą Polskę oraz Niemcy. Kiedy kradli, jeździli po mieście Skodą Octawią lub Lexusem. Tego wieczora byli obserwowani, działali spontanicznie i niczego nie podejrzewali.    Kierowca wraz z dwoma pasażerami wyjechał z Marek samochodem marki Lexus IS 300 i pojechał w kierunku ul. Radzymińskiej. Zwalniał za każdym razem... Czytaj więcej »
policja rozbiła ogromną dziuplę samochodową pod warszawą
Czy wiesz, jakie części samochodowe przynoszą złodziejom największe dochody? Które sprzedają się najszybciej lub jak wygląda dziupla samochodowa? W całym kraju niemal codziennie dochodzi do kradzieży i czasem tylko przypadek sprawi, że to nie Twój samochód zostanie wybrany przez złodzieja.    Na początku marca, Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością Samochodową z Komendy Stołecznej Policji rozbili ogromną dziuplę, skrywającą zaskakujące ilości części samochodowych. Wszystkie... Czytaj więcej »
kradzież katalizatorów nasila się coraz bardziej
Katalizatory to jedyna część samochodów, która nie traci na wartości, nawet po zużyciu. Można je zdemontować w kilka minut i sprzedać za dobrą cenę. Ich kradzież to  powszechne zjawisko. Dziś będzie o tym, ile złodzieje na nich zarabiają.   Aby wymontować katalizator złodzieje kradną cały samochód albo samą część. Najczęściej robią to na niestrzeżonym parkingu lub z dala od monitoringu. Jeśli kradną samochód, to porzucają go w lesie lub w innym mieście. Potrafią też wymontować same katalizatory z... Czytaj więcej »
kiedy polisa AC nie działa
Właściciele samochodów, zwłaszcza nowych lub kilkuletnich, decydują się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Większość kierowców nie wyobraża sobie nawet, żeby takiego ubezpieczenia mogło zabraknąć, dlatego szacuje się, że co 4 kierowca w Polsce posiada autocasco. Ale czy posiadając takie ubezpieczenie wiesz, na co dokładnie możesz liczyć? Sprawdzamy podstawowe wyłączenia umowy.          Polisa AC (Autocasco) to ubezpieczenie, które chroni przed kradzieżą oraz... Czytaj więcej »
statystyki kradzieży samochodów z 2020 roku
Jak wyglądają statystyki kradzieży samochodów za 2020 rok? Mniejsza ilość kradzionych pojazdów przełożyła się na większą wartość okradanego majątku. Cel złodziei to nowe, luksusowe samochody, których technologia ma dawać komfort jazdy, ale kompletnie nie daje zabezpieczenia przed kradzieżą.   Piszemy dziś o tym, jakie samochody cieszą się największą popularnością wśród złodziei, czyli na czym i gdzie wzbogacili się cudzym kosztem najwięcej w 2020 roku.   ... Czytaj więcej »
w Warszawie odzyskali luksusowe auta z przywłaszczenia
W styczniu 2021 roku w Warszawie, na terenie dzielnicy Włochy doszło do odzyskania trzeciego, z czterech poszukiwanych samochodów. Wszystko zaczęło się w maju 2020 r., kiedy policjanci z Ursusa otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu pojazdów o łącznej wartości 2 298 000 złotych.     Sprawa dotyczy przywłaszczenia samochodów, wartych 2,3 miliona złotych. Sprawcą okazał się 62-letni mężczyzna, któremu grozi do 10 lat pozbawienia wonności. Powód? Przywłaszczenie mienia o znacznej wartości. Jak do tej... Czytaj więcej »
złodziej ukradł BMW i inne luksusowe samochody
Krakowska policja od dłuższego czasu obserwowała działania poszukiwanego mężczyzny. Cała akcja była dobrze zaplanowana, dlatego złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku.    Wszystko wydarzyło się w Krakowie 17 grudnia 2020 roku. Tamtejsza Komenda Powiatowa razem z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Wydziałem do Walki z Przestępczością samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie mieli sporo pracy.     Tego dnia poszukiwany... Czytaj więcej »
jak zabezpieczyć samochód, żeby go nie ukradli
Uciekaj myszko do dziury, bo Cię obedrze paser ze skóry. A skórzane fotele są w cenie. Zresztą, co nie jest cenne w aucie za kilkaset tysięcy? Wiemy, że bajkowe scenariusze lubią przechodzić do rzeczywistości i w realu zdarzają się bardzo często. Ale spokojnie, my mamy sposób na złodziejskie sztuczki.    Nie musisz chować auta przed złodziejem, jeśli masz zabezpieczenie po kradzieży. Dlaczego po kradzieży, a nie przed kradzieżą? To pytanie zadaje nam wielu klientów oraz osób, które szukają na rynku... Czytaj więcej »
co lepsze oryginalne części samochodowe czy zamienniki
Każdy wie, że nie kupi mercedesa w cenie malucha. Dokładnie tak samo jest z częściami zamiennymi. Tutaj nie ma kompromisów, więc jeśli chcesz mieć gwarancję najwyższej jakości, to trzeba za nią zapłacić. A co w przypadku, kiedy potrzebujesz dobrej części w rozsądnej cenie? Sprawdzamy, co warto kupić oraz jak rozpoznać dobrą jakość samochodowych części.    Potrzebujesz czasem wymienić klocki lub tarcze i szukasz taniej alternatywy? Najlepiej by było kupić oryginalne i nowe części niedrogo, ale... Czytaj więcej »

Strony