Blog

odzyskane po kradzieży bmw x5

Data kradzieży:

04.04.2021

Data odnalezienia:

06.04.2021

Miejsce kradzieży:

Pruszków

Miejsce odnalezienia:

Wołomin

  Szybka kradzież, transport i Twój samochód zamiast na parkingu, znajduje się w dziupli samochodowej. Po rozebraniu samochodu do szkieletu, nie ma już szans na odzyskanie swojej własności. Możesz tego uniknąć, ale musisz działać szybko i nie sam. Właściciel BMW X5 przekonał się o tym na własnej skórze.     W pierwszym tygodniu kwietnia doszło do nocnej kradzieży BMW X5, znajdującego się w Pruszkowie. Kradzież nastąpiła z niedzieli na poniedziałek i właściciel pojazdu, który... Czytaj więcej »
odnalezione po kradzieży Audi SQ5

Data kradzieży:

16.02.2020

Data odnalezienia:

17.02.2020

Miejsce kradzieży:

Poznań

Miejsce odnalezienia:

Bydgoszcz

        W Poznaniu doszło do kradzieży Audi SQ5 metodą na walizkę. Jak zwykle w nocy i z prywatnej posesji. Powszechnie wiadomo, że złodzieje w nocy są bardziej aktywni i wcześniej upatrzony samochód kradną bez większego problemu. Kradzież na walizkę zajmuje im maksymalnie 5 minut, choć w większości przypadków, cała akcja trwa zaledwie 3 minuty.   Sportowe SUV-y Audi często widnieją na liście top kradzionych samochodów i w błyskawicznym tempie zapełniają policyjne... Czytaj więcej »
Złodzieje złapani na gorącym uczynku. Ich celem była Toyota C-HR
Rozpracowano grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżą japońskich samochodów. Złodzieje zostali zatrzymani na gorącym uczynku w Warszawie, choć ich działalność obejmowała całą Polskę oraz Niemcy. Kiedy kradli, jeździli po mieście Skodą Octawią lub Lexusem. Tego wieczora byli obserwowani, działali spontanicznie i niczego nie podejrzewali.    Kierowca wraz z dwoma pasażerami wyjechał z Marek samochodem marki Lexus IS 300 i pojechał w kierunku ul. Radzymińskiej. Zwalniał za każdym razem... Czytaj więcej »
policja rozbiła ogromną dziuplę samochodową pod warszawą
Czy wiesz, jakie części samochodowe przynoszą złodziejom największe dochody? Które sprzedają się najszybciej lub jak wygląda dziupla samochodowa? W całym kraju niemal codziennie dochodzi do kradzieży i czasem tylko przypadek sprawi, że to nie Twój samochód zostanie wybrany przez złodzieja.    Na początku marca, Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością Samochodową z Komendy Stołecznej Policji rozbili ogromną dziuplę, skrywającą zaskakujące ilości części samochodowych. Wszystkie... Czytaj więcej »
kradzież katalizatorów nasila się coraz bardziej
Katalizatory to jedyna część samochodów, która nie traci na wartości, nawet po zużyciu. Można je zdemontować w kilka minut i sprzedać za dobrą cenę. Ich kradzież to  powszechne zjawisko. Dziś będzie o tym, ile złodzieje na nich zarabiają.   Aby wymontować katalizator złodzieje kradną cały samochód albo samą część. Najczęściej robią to na niestrzeżonym parkingu lub z dala od monitoringu. Jeśli kradną samochód, to porzucają go w lesie lub w innym mieście. Potrafią też wymontować same katalizatory z... Czytaj więcej »
kradzież i odzyskanie jaguara F-Type

Data kradzieży:

09.01.2021

Data odnalezienia:

09.01.2021

Miejsce kradzieży:

Warszawa

Miejsce odnalezienia:

Otwock

  O tym samochodzie krążą legendy, bo Jaguar to ponadczasowy klasyk. Ma swój styl i czarny charakter, którego nikt nie podważy. Ten kto ma okazję sprawdzić jego możliwości, nie zapomina ani wrażeń z jazdy, ani tego ile spala.    Nie jest to typowy, popularny model samochodu, który często ginie z ulic dużego miasta. Złodzieje starannie zaplanowali tę akcję, bo wiedzieli, gdzie szukać cennego łupu i kiedy dokładnie, będą mieli zielone światło. Do zdarzenia doszło na początku tego roku.... Czytaj więcej »
kiedy polisa AC nie działa
Właściciele samochodów, zwłaszcza nowych lub kilkuletnich, decydują się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Większość kierowców nie wyobraża sobie nawet, żeby takiego ubezpieczenia mogło zabraknąć, dlatego szacuje się, że co 4 kierowca w Polsce posiada autocasco. Ale czy posiadając takie ubezpieczenie wiesz, na co dokładnie możesz liczyć? Sprawdzamy podstawowe wyłączenia umowy.          Polisa AC (Autocasco) to ubezpieczenie, które chroni przed kradzieżą oraz... Czytaj więcej »
statystyki kradzieży samochodów z 2020 roku
Jak wyglądają statystyki kradzieży samochodów za 2020 rok? Mniejsza ilość kradzionych pojazdów przełożyła się na większą wartość okradanego majątku. Cel złodziei to nowe, luksusowe samochody, których technologia ma dawać komfort jazdy, ale kompletnie nie daje zabezpieczenia przed kradzieżą.   Piszemy dziś o tym, jakie samochody cieszą się największą popularnością wśród złodziei, czyli na czym i gdzie wzbogacili się cudzym kosztem najwięcej w 2020 roku.   ... Czytaj więcej »
w Warszawie odzyskali luksusowe auta z przywłaszczenia
W styczniu 2021 roku w Warszawie, na terenie dzielnicy Włochy doszło do odzyskania trzeciego, z czterech poszukiwanych samochodów. Wszystko zaczęło się w maju 2020 r., kiedy policjanci z Ursusa otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu pojazdów o łącznej wartości 2 298 000 złotych.     Sprawa dotyczy przywłaszczenia samochodów, wartych 2,3 miliona złotych. Sprawcą okazał się 62-letni mężczyzna, któremu grozi do 10 lat pozbawienia wonności. Powód? Przywłaszczenie mienia o znacznej wartości. Jak do tej... Czytaj więcej »
złodziej ukradł BMW i inne luksusowe samochody
Krakowska policja od dłuższego czasu obserwowała działania poszukiwanego mężczyzny. Cała akcja była dobrze zaplanowana, dlatego złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku.    Wszystko wydarzyło się w Krakowie 17 grudnia 2020 roku. Tamtejsza Komenda Powiatowa razem z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Wydziałem do Walki z Przestępczością samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie mieli sporo pracy.     Tego dnia poszukiwany... Czytaj więcej »

Strony