Aktualności

złodziej ukradł BMW i inne luksusowe samochody
Krakowska policja od dłuższego czasu obserwowała działania poszukiwanego mężczyzny. Cała akcja była dobrze zaplanowana, dlatego złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku.    Wszystko wydarzyło się w Krakowie 17 grudnia 2020 roku. Tamtejsza Komenda Powiatowa razem z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Wydziałem do Walki z Przestępczością samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie mieli sporo pracy.     Tego dnia poszukiwany... Czytaj więcej »
jak zabezpieczyć samochód, żeby go nie ukradli
Uciekaj myszko do dziury, bo Cię obedrze paser ze skóry. A skórzane fotele są w cenie. Zresztą, co nie jest cenne w aucie za kilkaset tysięcy? Wiemy, że bajkowe scenariusze lubią przechodzić do rzeczywistości i w realu zdarzają się bardzo często. Ale spokojnie, my mamy sposób na złodziejskie sztuczki.    Nie musisz chować auta przed złodziejem, jeśli masz zabezpieczenie po kradzieży. Dlaczego po kradzieży, a nie przed kradzieżą? To pytanie zadaje nam wielu klientów oraz osób, które szukają na rynku... Czytaj więcej »
co lepsze oryginalne części samochodowe czy zamienniki
Każdy wie, że nie kupi mercedesa w cenie malucha. Dokładnie tak samo jest z częściami zamiennymi. Tutaj nie ma kompromisów, więc jeśli chcesz mieć gwarancję najwyższej jakości, to trzeba za nią zapłacić. A co w przypadku, kiedy potrzebujesz dobrej części w rozsądnej cenie? Sprawdzamy, co warto kupić oraz jak rozpoznać dobrą jakość samochodowych części.    Potrzebujesz czasem wymienić klocki lub tarcze i szukasz taniej alternatywy? Najlepiej by było kupić oryginalne i nowe części niedrogo, ale... Czytaj więcej »
jakie przepisy drogowe na 2021
Droga do poprawy przepisów drogowych była długa i zapewne kręta. W końcu jednak Rząd się zdecydował i 24 listopada 2020 roku przyjął nowelizację ustawy Przepisy o ruchu drogowym. Przepisy mają wejść w życie w 2021 roku i choć miały przypadać na początek wakacji, to okazuje się, że jeszcze będziemy musieli poczekać. Ale warto.    Wolniejsza jazda, to mniej wypadków z udziałem kierowców i pieszych. To także mniej ludzi w szpitalach i widoczna poprawa bezpieczeństwa. Długo czekaliśmy na takie zmiany, bo... Czytaj więcej »
Polska fabryka wyprodukuje elektryczny samochód Izera
Już na samą myśl o tym przedsięwzięciu trzymamy kciuki za powodzenie i sukces polskiej produkcji. To zupełnie nowa historia, która rodzi się na naszych oczach, choć jest dopiero w planach.   W Jaworznie powstanie fabryka pierwszego polskiego samochodu elektrycznego. Fabryka stanie w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i jak podaje ElectroMobility Poland, jest to najlepsza spośród 30 innych lokalizacji. Pierwotnie fabrykę planowano zbudować w Rudzie Śląskiej, jednak w ostateczności to mieszkańcy... Czytaj więcej »
znakowanie dna samochodu
Właściciele samochodów szukają idealnych zabezpieczeń przed kradzieżą. Problem w tym, że przed kradzieżą trudno się uchronić, ponieważ złodziej zna zabezpieczenia i się ich nie boi. Ale jest sposób, który ma go skutecznie odstraszyć przed kradzieżą. Wyjaśniamy na czym polega i czy na pewno działa.   Technologia co chwilę zaskakuje nas nowościami. Jedną z nich jest znakowanie kodem genetycznym przez mikrocząsteczki, które informują o tym, kto jest prawowitym właścicielem samochodu. ... Czytaj więcej »
złodzieje ukradli we Wrocławiu fiata 500
Dwóch mężczyzn ze Zgorzelca ukradło Fiata 500 z Wrocławia i jak się później okazało, lubili kraść Fiaty. Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Jeden z nich nie miał nawet prawa jazdy.    Dla lubińskiej policji to była szybka i dynamiczna akcja, która rozpoczęła się około 2:00 w nocy. Podczas codziennej służby i rutynowych kontroli, kierowca Fiata 500 na wyraźny znak policji, nie zatrzymał się, a zamiast tego gwałtownie przyspieszył. Mężczyźni podróżujący Fitem 500 zaczęli uciekać... Czytaj więcej »
zakup nowego samochodu z salonu
Na to jedno pytanie jest mnóstwo odpowiedzi. Przygotowaliśmy kilka najważniejszych bo wiemy, że aby dobrze ulokować pieniądze, cieszyć się z jazdy, a po kilku latach sprzedać auto po najlepszej cenie rynkowej - trzeba nieco zgłębić temat.    Po przekroczeniu progu salonu samochodowego wchodzisz do gry. Chcesz być najlepszym graczem, ale doradca szybko znajduje Twoje słabe strony i zaczyna przeciągać linę. Kiedy przyjdzie Twoja kolej na dogrywkę, odpowiednio dobrze rozdaj karty, żeby na... Czytaj więcej »
jak lojack odzyskuje samochody
Za każdą kradzieżą samochodu stoi człowiek oraz technologia. Do odzyskania utraconych pojazdów również potrzebni są ludzie oraz technologia, tylko ta jest zdecydowanie lepsza. Dlaczego? O ile skradziony pojazd można zlokalizować, tak systemu radiowego z jedyną dla siebie częstotliwością radiową, nie da się już zlokalizować, podrobić ani zagłuszyć. Tak w skrócie działa LoJack. A w jaki sposób namierza pojazdy i co sprawia, że zespół operacyjny dociera na miejsce w kilka godzin? Mamy dla Was porcję bardzo ciekawej wiedzy... Czytaj więcej »
wypożyczali samochody fałszując dokumenty i rozbierali na części
  W Bydgoszczy rozbito grupę przestępczą. Złodzieje najpierw wypożyczali auta, a potem rozbierali je na części. Zarobili co najmniej 600 tys. złotych i wpadli w ręce policji. Zatrzymano 7 osób.​   Nowoczesne auta posiadają własny system GPS, który niestety bardzo łatwo można zagłuszyć. W przestępczości samochodowej rozmontowanie systemu GPS, który miałby doprowadzić do odnalezienia pojazdu, to pierwsza czynność, której dokonują złodzieje. Potem jest z górki, bo mogą na spokojnie zająć się swoją pracą. Tym... Czytaj więcej »

Strony